U příležitosti oslavy světového dne výživy připravujeme u nás ve škole na 4.10. „1. festival zdravého jídla„. Díky dotaci od městské části Praha 12 jsme si mohli dovolit pozvat i Margit Slimákovou (viz rozhovor o jednom z jejích projektů Skutečně zdravé škole nahoře  v tomto článku) a požádat jí, aby se s námi podělila o nové trendy ve výživě a představila nám koncept zdravého talíře. Po přednášce a následné diskuzi připravujeme workshopy s cílem zkusit si připravit chutné a zdravé snídaně a svačinky, „burzu receptů“ a nakonec i společnou ochutnávku a debatu. Program připravujeme i pro děti.

Proč to děláme? Jak o tom ve videu hovoří i Margit Slimáková, to, co děti konzumují, má přímý vliv na jejich schopnost koncentrace a tedy i školní výsledky. Samozřejmě, že výživa ovlivňuje především zdraví dětí (a nás všech). To, jak se stravujeme ve škole, předurčí to, co a jak budeme jíst po zbytek života. Ve srovnání s mnoha zeměmi se přitom nestravujeme vůbec špatně. Věda však přináší stále nová zjištění o tom, jak na nás které potraviny působí a jak se stravovat tak, abychom se cítili dobře a udrželi si zdraví. Margit Slimáková patří v naší části světa k několika málo lidem, kteří se vlivu výživy na člověka profesně věnují, sleduje trendy a umí o tomto tématu poutavě vyprávět.

Smyslem festivalu je dozvědět se o nových trendech ve výživě, představit projekt „Skutečně zdravá škola“, vysdílet si zkušenosti s přípravou zdravých snídaní a svačinek, navzájem se poznat a užít si společně sobotní odpoledne.

Akce se koná v sobotu 4.10.2014 odpoledne v budově naší školy v Pertoldově 3373/51. Sešlost je otevřená i pro veřejnost  mimo naší školu. Počet míst je však omezený, proto prosíme, abyste potvrdili svou závaznou účast emailemlada.pilarova@zsmontessori.net. O přípravách budeme informovat přes facebook – ZDE.

Zde je program:

13:30 – 13:55 – Příchod
14:00 – 16:00 – Margit Slimáková – přednáška; V tomto čase bude pro děti připraveno divadlo, aby se dospělí mohli v klidu soustředit na dané téma a děti si zase mohly užít zábavy bez rodičů.
16:00 – 16:20 – Pauza na nadechnutí
16:20 – 17:30 – Workshopy – příprava chutných a zdravých svačinek a snídaní samozřejmě i s dětmi a rodiči (částečně i příprava rychlých obědů a večeří)
17:30 – 18:30 – Ochutnávka a debata

Hledáme ještě šest maminek či tatínků, kteří by chtěli v průběhu odpoledne přiložit ruku k dílu, nabídnout své recepty a společně s ostatními si je i v praxi otestovat. Prosím, ozvěte se  Ladě Pilařové: lada.pilarova@zsmontessori.net.

Připravujeme i divadelní program pro děti, tak je určitě nenechávejte doma, protože  při přípravě jídel se každá ruka hodí! S sebou vezměte osvědčené recepty, především na přípravu snídaní a svačinek, případně i nějaké polotovary, s kterými budeme následně pracovat. Něco málo bude na místě. Díky. Těšíme se na vás!

Zde je plakátek:

Festival zdravé výživy

Komentáře