Ve středu 6.4. k nám do školy přijde na besedu další vzácný host. Bude jím Jana Nováčková, přední česká psycholožka specializující se na výchovu a vzdělávání dětí , spoluautorka bible mnoha současných rodičů Respektovat a být respektován a autorka Mýtů ve vzdělávání.
Beseda proběhne tradičně v prostorách ZŠ Montessori na Beránku a  začíná v 17.30. Vstupné je dobrovolné. Vzhledem k omezenému prostoru je nutná závazná registrace: zde.

Velmi doporučuji poslední přednášku Jany Nováčkové na konferenci Svoboda učení – viz video nahoře. Podívejte se též na navazující rozhovor Jany Nováčkové s Martinem Veselovským na DVTV nebo si přečtěte rozhovor s ní v MFDnes – Klasická škola tvoří nesvobodné lidi závislé na autoritách.

V rámci besed na Beránku jsme minule shlédli film „Sugar Blues“ a následně debatovali s režisérkou filmu Andreou Culkovou, především o výživě (zde). Před Andreou jsme se setkali s Ondřejem Hausenblasem o rodičovství, vzdělávání a dětech v dnešní době (zde).

Těším se na viděnou!

Fotky: Google plus; Videa: Youtube; Facebook: Montessori cesta

P.S.: Pokud máte někdo chuť do našeho školního blogu občas přispět, napište mi na tomas@peoplecomm.cz. Budeme rádi za pestřejší spektrum názorů.

Komentáře