Další školní jarmark (17.10.) je na spadnutí. Ještě předtím se už příští pátek (9.10.)  uvidíme i na dalším Festivalu výživy (přihláška zde). Tímto blogem chci oznámit, že se pouštíme do pravidelných „Besed na Beránku“ (o důvodech zde). Příští termín je čtvrtek 19.11. 17.30 – 20.00 v prostorách naší školy. Raduji se, že k nám zavítá Ondřej Hausenblas – jedna z nejinspirativnějších osobností reformy českého vzdělávacího systému (více o něm např. zde) S jeho myšlenkami se nejlépe seznámíte na jeho blogu nebo v početných diskuzích dostupných ve formě videa (např. v krátkém zamyšlení výše) či audia na internetu. Na besedu se registrujte zde.

Smyslem „Besed na Beránku“ je pomoci dialogu o tom, jak co nejlépe přistupovat ke vzdělávání našich dětí, jak se co nejlépe postavit k roli rodiče a celkově se lépe vyznat v dnešní bláznivé době. Pořádáme to primárně pro rodiče dětí u nás ve škole, ale přijít může kdokoli koho dané téma či host zajímá.

P.S.: Moc ocením, když se mezi rodiči i ne-rodiči najde někdo, koho by bavilo do tohoto blogu přispívat či klidně jen tak jednorázově přispět… cokoli na téma dění ve škole, Montessori, učení, vzdělávání, školství, lidské (dětské) přirozenosti. Pokud ano, napište mi: tomas@peoplecomm.cz. Díky!

Komentáře