Snímek obrazovky 2014-12-10 v 12.39.39

Pustili jsme se s dětmi do hledání prostředků na rodilého učitele angličtiny pro naši školu. Budeme se snažit získat 165 tisíc korun (více viz níže). Rozhodli jsme se proto využít crowdfunding – zvažujeme Nakopni.meHithit.com nebo Startovac.cz. Natočili jsme video, sepsali vysvětlení a žádost (viz dole). Video nyní dostřiháváme. Jedním z principů této metody fundraisingu je nabídnout za každou platbu odměnu. Píšu tu o tom proto, že potřebujeme s dětmi pomoci s jejich výběrem. V textu najdete 25 návrhů na odměny – od malých po velké. Prosím, napište do komentářů vaši TOP 10-ku, tj. deset odměn, které vám přijdou nejatraktivnější. Moc nám tím pomůžete. Díky. 

1. Získáte dobrý pocit z vědomí, že jste podpořili dobrou věc.
2. Vaše jméno se objeví na webu mezi dárci.
4. Můžete strávit den ve třídě dle vlastního výběru.
5. Zúčastníte se výuky angličtiny s vámi vybraným ročníkem.
6. Uspořádáme pro vás dětmi komentovanou prohlídku naší školy.
7. Pozveme vás na oběd, který pro vás připraví děti, do školní kuchyňky.
8. Uspořádáme pro vás komentovanou prohlídku naší školy včetně rozhovoru s učiteli o základech Montessori pedagogiky.
9. Napíšeme pro vás báseň v češtině a pošleme vám jí emailem.
10. Zarámujeme vaši fotografii a pověsíme ji na měsíc do třídy tam, kde obvykle visí fotografie prezidenta republiky.
11. Nakreslíme váš portrét, necháme ho zarámovat a pověsíme ho na čtvrt roku do třídy tam, kde obvykle visí fotografie prezidenta republiky.
12. Na tradičním školním jarmarku vám veřejně poděkujeme.
13. Napíšeme pro vás báseň v angličtině, kterou vám pošleme ručně napsanou na vaši adresu.
14. Naši učitelé pro vás připraví seminář „Proč a jak milovat zlomky?“
15. Naši učitelé pro vás připraví workshop výroby pomůcek 
16. Prožijete si s námi běžný den ve třídě, vč.tělocviku a jídelny.
17. Vyrobíme pro vás hmyzí hotel.
18. Vyrobíme pro vás ptačí budku.
19. Pojmenujeme po vás hmyzí hotel na školní zahradě.
20. Pojmenujeme po vás ptačí budku na školní zahradě.
21. Ozdobíte si jednu dlaždici na školní zahradě.
22. Přespíte s námi ve škole a pomůžete nám uspořádat bojovku.
23. Vyzkoušíte si jeden den učit  ve vybrané třídě.
24. Vyzkoušíte si jeden den dělat asistenta některému z našich učitelů.
25. Můžete jeden den fungovat ve třídě v pozici žáků a vyzkoušet si tak jejich pocity.

Dále najdete už jenom návrh textu, který připravujeme pro crowfundingový portál:

Kdo jsme?

Státní základní Montessori devítiletka v pražských Modřanech. Více viz v této brožuře:

Co je Montessori pedagogika?

Styl vzdělávání stavící na svobodě a zodpovědnosti jednotlivce. U dětí rozvíjí mimo jiné samostatnost, schopnost učit se, řešit problémy nebo komunikovat. Vzdělávání se neopírá o učebnice, domácí úkoly či známkování, ale staví na vrozeném nadání a vnitřní motivaci každého dítěte. K výuce používá širokou paletu učebních materiálů, studijních projektů a reálných životních situací. (Více viz např. zde).

Jak to všechno začalo?

Před deseti lety se skupina rodičů po dohodě s tehdejším ředitelem rozhodla, že ve velké sídlištní škole na jihu Prahy založí Montessori školu. Dnes je ZŠ Montessori Na Beránku jednou ze dvou státních škol v České republice, které nabízejí oba stupně základního vzdělávání a je ukázkou toho, jak budovat vzdělávání postavené na svobodném rozvoji každého dítěte v podmínkách státního, tedy všem dostupného, školství.

Proč potřebujeme rodilého učitele angličtiny?

Většina z nás – dnešních žáků – začne pracovat po roce 2025, ti nejmladší okolo roku 2030. Svět bude ještě mnohem propojenější než je dnes. Chceme se v životě uplatnit a věříme, že naučit se plynně anglicky a porozumět tak lépe cizím kulturám je dnes podmínkou pro to, abychom měli na trhu práce jednou vůbec šanci. U nás ve škole propojujeme výuku jazyků se vším ostatním – učitelé jazyka s námi jezdí na mimoškolní akce, míváme v angličtině i tělocvik. Rodilý učitel angličtiny bude též „všude“ a česky se nedomluví. Užitek z něho bude mít všech cca 150 dětí u nás ve škole.

Proč jsme se rozhodli požádat vás?

Jako žáci státní školy máme nárok na tři hodiny angličtiny týdně a od 8. třídy tři hodiny dalšího jazyka týdně. Jako pražská škola nezískáme na tento účel dotace EU. Z příspěvků rodičů už nyní hradíme dalšího učitele, abychom mohli mít angličtinu alespoň v menších skupinkách. Více ovšem příspěvky nepokryjí. Proto jsme se rozhodli požádat právě vás. 165 tisíc korun poslouží na uhrazení veškerých poplatků souvisejících s výukou na jeden rok. Moc vám děkujeme!!

Komentáře