179453-flowers-and-bright-colors

Tak přátelé, mnozí už víte, že všechno je jinak! Mohli bychom parafrázovat krále z Pyšné princezny:  „Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil.Stěhování se zastavuje, neboť se objevila jiná varianta, jak těsnost našich prostor řešit. Jakmile bude jasněji, poinformujeme. Na poslední chvíli neproběhla ani beseda Na Beránku s Ondřejem Štefflem, neboť Ondřej onemocněl. Nový termín bude někdy v září či v říjnu.

Kdo jste od nás ze školy, víte, že tento měsíc máme u nás dva hostující učitele – Nikitu a Prassada z indické školy Nareswadi. Při pohledu zvenku mám pocit, že škola je jich plná. Fascinuje mě, co dva lidé dokáží. Děti za mnou chodí a ukazují mi jejich písmo, učebnice, z kterých se učí indické děti, vyprávějí zážitky z vaření nebo z povídání s nimi.

Příští týden máme možnost se s nimi seznámit na dvou workshopech, které připravili.
První je kurz Warli malování, tzv. primitivní umění a indické vaření. Je naplánován na úterý 19.5. od 16:00 – 19:00. Zde je registrace.

Warli Painting Artist in pune

Druhý workshop se věnuje výrobě indických květin, tanci & jídlu. Uskuteční se ve čtvrtek 21.5. od 15:00 – 17:45. Workshop bude na téma výroba umělých květin, ukázka indického tance a samozřejmě zahrneme indickou přípravu jídla. Registrace zde.

Beautiful-Bridal-Flower-Mehndi-Jewellery-2013-19

Oba workshopy stojí 200 Kč za člověka. Výtěžek bude použit na pokrytí nákladů na workshopy, ale hlavně na pomoc indické škole. Děti s sebou.

Po škole v přírodě plánujeme v úterý 2.6. v podvečer závěrečný multikulturní festival. Na něm vám budeme moci představit výsledky naší spolupráce společně s dětmi. Snad můžeme prozradit, že nás bude čekat indický tanec, který bude nacvičovat Nikita s dětmi, dále spousta ukázek indických jídel, co se děti během měsíčního pobytu naučí, ukázky cvičení jógy, malování hennou, promítání fotek a další…

Těšíme se na setkání!

Komentáře