Zde je záznam první části včerejší prezentace Jany Nováčkové (Respektování) u nás ve škole. Níže najdete i powerpointovou prezentaci. Druhou část najdete zde v blogu do cca týdne.

Hlavní pocit, s kterým jsem odcházel z včerejší besedy já, bylo vědomí toho, že bych podobnou přednášku a besedu potřeboval jednou za týden, ne jednou za uherský rok. Připomenul jsem si, jak málo lidí dokáže v naší zemi vysvětlit podstatu zdravých mezilidských vztahů a komunikace s takovou lehkostí jako právě Jana Nováčková. A že je to právě respekt k osobnosti a k názorům druhého člověka, co potřebujeme proto, abychom kdy mohli snít o skutečně demokratické společnosti. Velkým přínosem Jany Nováčkové je, že umí ukázat i zcela konkrétní postupy, techniky, slova – něco, co by člověka mnohdy ani nenapadlo. Ostatně zaposlouchejte se do jejího vyprávění.

Můj druhý silný pocit byla vděčnost. Janě Nováčkové jsem vděčný za to, že dělá, co dělá a za to, jak to dělá. Vděk cítím k té bezmála stovce včerejších zúčastněných za to, že poslali či položili své dotazy, a že si na besedu udělali čas. Vděčnost cítím k našim učitelům a rodičům za to, že naše škola funguje, jak funguje.

Děkuji!

P.S.: Minulé besedy: Sugar BluesOndřej Hausenblas.

Komentáře