Pozvánka_jarní jarmark 2016

Dneska se konal tradiční úterní parlament. Konal se opět v „Mozkovně“ (monte interaktivní učebně). Řešilo se na něm spoustu zajímavých věcí. Mimo jiné i možné poupravení struktury monte parlamentu.

Úkoly, které jsme si rozdali minule:

 • Měli jsme zjisti jakou hudbu by si děti přáli slyšet na jarmarku. Nikdo neměl žádné přání.

 • Patrcik Najman se měl zeptat, kdy se na posled řešila možnost začínat školu později než v 8:00. Nestihl to zeptá se do příštího parlamentu.

Jarmark:

 • K video pozvánce na jrmark se přihlásilo pár lidí, ale nikdo ji neudělal konečný termín je nejpoději do příštího parlamentu. Je možnost navázat spolupráci s filmařským kroužkem. Aby s vyvěšovala později než týden před jarmarkem to nemá cenu.

 • Tabulka na zapisocání stánků bude otevřena do 10. 4. 2016

Buffet:

 • Bufet má nový sortiment (bagety na objednávku). Bagety se musí rezervovat nejpozději den předem pokud chcete mít jistu, že ji pro vás budou mít. Bagetu je možné rezervovat na internetu v tabulce, která už přišla e-mailem. Dále se uvažuje o možné rezervaci přímo v bufetu.

Běh pro školu v africe:

 • Stále se hledají dobrovolníci na organizaci akce běh pro školu. Zatím se přihlásili Amy White a Karolína Everen z fialové třídy. Patrick Najman se jich dojde zeptat jestli se opravdu chtějí zůčastnit a zajistí, aby se přihlásili do basecampu.

Jídelna:

 • Každá třída do příštího zasedání parlamentu sepíše ocenění pro kuchařky a pani hospodářku a Patrick Najman jí to potom donese. Většina lidí z dnešního zasedání parlamentu si myslí, že se pani hospodářka a kuchařky snaží vyhovět našim přáním.

Přidání zástupců z 9. třídy do basecampu:

 • Hoky z devítky nachvíli odešli z palamentu a poslal jiné zástupce, protože dělají příjmačky. Nato jsme je vymazali z basecmapu a přidali nové zástupce. Holky se rozhodli že by chtěli pokačovat v funkci zátupce třídy na parlamentu hned jak dodělají příjamčky. Takže jsme rozhodli že s námi můžou nadále komunikovat přes basecamp.

Zlepšení vztahů s začít spolu (noviny):

 • Dnes byla školní žákovská rada a na ní se měla Jana Najmanová zeptat jestli by byli redaktoři ze začít spolu pro zlepšení komunikace a vztahů s jakýmkoliv způsobem spojit s námi.

 • Dále se uvažovalo že by jsme mohli vyjednat s panem ředitelem jestli by mohli na školní žákovskou radu chodit i dva zástupci z parlamentu.

 • Jinak se také udělal každé první úterý c měsíci zvláštní bod v progarmu parlamentu na to, aby jsme se mohli od zástupců dovědět i něco o to co se dělo na školní žákovské radě.

Informace o zápisu z parlamentu:

 • Dále jsme se bavili o tom jak udělat to, aby zápis z parlamentu byl k dispozici i mimo blog (v papírové podobě). Byli návrhy že se dají dát do každé třídy jeden výtisk, nebo se dají na nástěnku nakonec všichni souhlasili s tím že se dá na nástěnku. Patrick Najman najde vhodné místo a dá tam zápis z tohoto parlamentu a poté by se mělo ustálit místo vyvěšení i čas vyvěšení.

Příští parlament se bude konat 19. 4. 2016 a povede David Marvan. Zapisovat bude opět Patrick Najman. 

Komentáře