Vedle rozhovoru s naším učitelem Michalem Hammerem (O tom, proč a jak si naši sedmáci a osmáci vaří sami) si poslechněte ještě jedno moc milé povídání – tentokrát s rodičem od nás ze školy, Janou Neumajerovou. Jana společně s dětmi, učiteli a dalšími rodiči vybudovala ojedinělou přírodní školní zahradu, která je dnes integrální součástí výuky a místem, kde děti tráví velký díl času.

I tento rozhovor je součástí projektu Zpátky k jídlu z dílny Slušná firma (více o tomto projektu zde).

Pokud se chcete o naší zahradě dozvědět víc – proklikejte si odkazy zde v blogu – např.: Přírodní zahrada na Beránku aneb pohled do budoucnosti školních zahrad. Na zahradě se dvakrát ročně koná školní jarmark, který je též důležitou součástí života školy – Školní jarmark: Elegantní způsob, jak učit děti a jak se společně s rodiči semknout v budování toho nejlepšího vzdělání pro jejich děti. Jedním z důležitých prvků zahrady je i venkovní učebna, kterou si děti postavily zde.

V dobách jako je tato, kdy je povinností starších dětí nosit všude roušky, je taková zahrada hotovým požehnáním. Je veřejným tajemstvím, že kvalita vzduchu, který většina dětí v našich školách dýchá, je špatná (o tom více například zde). Dnes – s náhubkem na ústech – je logicky ještě horší.

Pokud se vám ve škole podařilo vybudovat též nějakou podobně zajímavou zahradu, prosím podělte se – ať se i v jiných školách stane normou, že zahrada je jedním z důležitých míst výuky, trávení společného času a setkávání. Díky!

Komentáře