Dnešní parlament byl první po vánočních prázdninách. Vedl ho Tomáš Beran z fialové třídy. Návrhy programu, co se bude řešit na monte parlamentu, byly: školní jídelna, monte bufet a nástěnka.

Monte bufet:

  • Otevírací doba, kdy, jak a za jakých podmínek bude bufet otevřen. Bufet se bude držet standartní otevírací doby (9:30 – 10:00, 12:30:13:00) s tím, že když budeme chtít otevřít mimo otevírací dobu (např. třída jde do divadla, či jiná třídní aktivita, nemůže to být záležitost jedince), tak to musíme nahlásit nejpozději týden předem.
  • O monte bufet klesá zájem, uvažuje se o změně sortimentu, návrhy jsou: více druhů pitíčka, svačiny na objednávku (třída jde do divadla či jinam, tak si nechá od pracovníků bufetu namazat např. chleba s máslem a šunkou).

 

Monte noviny

  • Návrh na zavedení monte novin a spolupráce se Začít spolu, či tam naše noviny donášet kvůli zlepšení vztahů mezi námi a poznání co se nachází na druhé straně „zdi“, či psát o tom co se děje na té naší, nebo sem pozvat zástupce jejich tisku, který by mohl na základě pozorování napsat ze svého pohledu něco o monte.
  • Návrh spojení monte a Začít spolu pomocí novin. Začít spolu má také svůj novinový tým, který píše každý měsíc krátké noviny o dění ve škole, Jana Najmanová se zeptá na školní radě, jestli by nešly spojit naše dvě „redakce“ a spolupracovat tak monte s začít spolu.

 

Školní jídelna

  • Některá jídla ve školní jídelně jsou pro citlivější děti velice pálivá, pro prvňáky někdy přímo nepoživatelná. Lada byla za paní hospodářkou a ta jí odpovídá už 2 měsíce den co den, že kuchařky mají nový pepř a musí se ho naučit používat.
  • Řešení problémů ve školní jídelně – na paní hospodářku je nátlak z obou stran (strana dětí – strana paní kuchařek) návrh je, oslovit přímo paní kuchařky, či udělat hromadnou „invazi“ do jídelny, protože na malé skupinky se naberou ohledy, udělat nějaké hromadné sezení.
  • Další návrh byl udělat dotazníky pro rodiče i děti s tématem školní jídelna.

 

IKEA

  • V soutěži, kterou vyhlásila firma IKEA, kde se soutěžilo o finanční podporu na nákup nábytku do školy v IKEA, jsme nepostoupili do dalšího kola, postoupily převážně školy pro postižené děti.
Komentáře