Vzal jsem včera do školy kameru, abych se zeptal dětí na to, co se jim tento rok ve škole povedlo. Přestože to nebyl na natáčení úplně vhodný den (valná většina dětí připravovala od samého rána odpolední rozlučku s letošními deváťáky), v každé třídě (s výjimkou zelené, která byla na cyklo-výletě) se našlo několik odvážlivců, kteří byli ochotní před kamerou na otázku odpovědět :-).

Zaposlouchejte se! Některé odpovědi jsou nádherně dětské, jiné až mrazivě dospělé. Je fascinující pozorovat, jak je každé dítě jiné, své a jak si tu otázku přebere po svém.

V každém případě to může být zajímavá zpětná vazba na naše společné (žák-učitel-rodič) snažení – slyšet, jak děti ve státní Montessori škole chápou „výsledky“ či „úspěch“ je minimálně zajímavé.

Jinak, u těchto video-projektů mě vždy fascinuje dětská odvaha a přirozenost. Velká inspirace pro nás dospělé! Video vzniklo v návaznosti na toto z prosince loňského roku – připomeňte si to, co mají děti na naší škole rády:

Na závěr prosím – máte-li jakékoli téma vhodné pro tento blog (dětství, výchova, vzdělávání), napište mi na tomas@peoplecomm.cz. Díky.

Komentáře