O životě ve škole, dětech, výchově a (montessori) vzdělávání

Škola za dob našich rodičů

,

Kromě Výletu do budoucnosti a hře „O rackovi a kočce“ jsme v rámci předvánočního divadelního pásma shlédli ještě výlet do minulosti. Konkrétně té od začátku padesátých do konce osmdesátých let minulého století. Podívejte se na fotky v blogu nebo zde. Mirka Kellovská, která se zelenou třídou představení spolu-připravovala, k přípravám a vystoupení sepsala pár řádků. Počtěte si, prohlédněte si fotky  a zavzpomínejte :-). Za video díky panu Tobiškovi, tatínkovi ze zelené třídy.

(Mirka Kellovská píše) Asi před půl rokem jsme se domluvili, že děti z 2.trojročí připraví pro mladší i starší děti divadelní představení. V zelené jsme dlouho váhali, jaké téma zvolíme a rozhodnutí padlo vlastně pár dní před plánovaným termínem představení :-).Přišel 17.listopad a děti dostaly za domácí úkol pohovořit s rodiči, jak se jim změnil život po Sametové revoluci. Co nám/jim demokracie přinesla co jim vzala.

Děti přinesly z domova mnoho úžasných historek, hodně jsme se nasmáli a hned bylo vidět, že je tohle téma zajímá.

A už bylo na světě téma divadla. Děti si odhlasovaly, že chtějí připravit divadelní představení/scénky ze života jejich rodičů.

I mě téma nadchlo, jak se ukázalo po představení, pobavili se i ostatní rodiče a učitelé.

Děti znaly příběhy od svých rodičů, vybraly si, které chtějí zdramatizovat a během pár dní bylo divadlo hotové.

Atmosféře divadla pomohlo i to, že se mnoho rodičů a učitelů zapojili tím, že půjčili mnoho předmětů z doby před listopadem. Výstava byla opravdu velkolepá.

A navíc, jedna dívka ze zelené třídy mluví rusky! A krásně.

A na co jsme si zahráli? Skládali jsme slib jisker i pionýrů, jeli jsme na ROH rekreaci, stáli jsme ve frontě na maso i ovoce, soutěžili jsme v soutěži Puškinův památník, dívali jsme se na Nedělní chvilku poezie, nacvičovali jsme spartakiádu, absolvovali jsme nácvik branného cvičení, učili jsme se rusky abecedu i básničku, podívali jsme se do 1.třídy na hodinu čtení i počtů, skákali jsme gumu a hráli čáru o céčka, mávali jsme mávátky na 1.máje a projel i alegorický vůz s budovatelskými hesly. Děti si scénky připravily skoro samy… A celým představením se jako rudá niť táhla počítačová prezentace, kterou si připravili a komentovali kluci, kteří nechtěli být herci, ale komentátory a technickým zázemím.

Podle mě velmi povedené představení, za které patří dětem velké díky a poklona!

DSC_1037

Hodina tělocviku:
DSC_1049
Branná výchova:
DSC_1061
Prvomájový průvod s projevem Miloše Jakeše v pozadí:
DSC_1069
Promítání dobových diapozitivů:
DSC_1063
 Další fotografie ke shlédnutí zde.
Fotky: Google plus; Videa: Youtube; Facebook: Montessori cesta
Komentáře

Líbí se Vám, co děláme?

Přispějte

Budujeme školu, která ve státním systému ukazuje, jak rozvíjet přirozené nadání každého dítěte, jak je vést k samostatnosti a rozvíjet u nich klíčové kompetence pro život v 21.století. Chceme v tom být inspirací ostatním.

Z příspěvků státu a rodičů ale pokryjeme pouze část nákladů potřebných na provoz a především rozvoj naší školy. Potřebujeme pomoci především s financováním nákupu pomůcek, rozšiřováním prostor, vybavením tříd, mimoškolních aktivit dětí, vzděláváním našich učitelů. Proto oceníme jakékoli finanční dary, které můžete zasílat na náš trasparentní účet: 2700467567/2010

více informací

Prohlédněte si foto, info z proběhlých akcí

Proběhlé akce

Newsletter

Chcete informace o našich aktivitách?
Nechte na sebe kontakt.