Kdo naši školu znáte, víte, že její součástí je i přírodní zahrada, kterou během posledních několika let vybudovaly a dále rozvíjejí naše děti, společně s učiteli a rodiči. Finanční náklady se hradí z prostředků, které děti vydělají na jarmarku, z darů rodičů a přátel školy. Součástí zahrady je i unikátní slaměná učebna nebo nově budovaná venkovní kuchyň. Během podzimních prázdnin minulý týden část zahrady někdo značně poničil. Učebna je pojištěna proti vandalismu a část škody by měla být uhrazena z ní. Další škody, které nedokážeme vyřešit vlastníma rukama a především dokončení zabezpečení, však budeme muset uhradit penězi, které musíme nyní někde získat. Proto jsme se rozhodli touto formou požádat o pomoc ve formě daru na obnovu naší zahrady.

Pokud je ve vašich možnostech nám pomoci, oceníme jakoukoli částku – zde je náš transparentní účet: 2700467567/2010 – stav darů viz zde.

Pro představu, bude třeba zaplatit nová skla na skleník za 10000,- Kč, potápěče na výlov balvanů z jezírka a nové vodní rostliny odhad cca 5000,-. Potřebujeme ale především uzavřít plot za kompostérem a dotáhnout bránu do zahrady. Na bránu máme část peněz z jarmarku (cca 35000,-), ale je to málo, chybí nám ještě tak 10000,- na kováře. Další potřebujeme na instalaci kamery a zabezpečení školní zahrady, odhadujeme 20000,- Celkem tedy 45 tisíc korun.

Moc děkujeme za jakýkoli příspěvek! Pro vystavení potvrzení o daru nás kontaktujte na email info@zsmontessori.net.

Jinak zahrada je nedílnou součástí Montessori výuky. Děti se tu učí nespočet věcí a rozvíjejí tu řadu kompetencí Jeden z mnoha důvodů, proč děti školní zahradu budují, je i ten, aby je jednou nenapadlo podobné vandalské akce pořádat nebo se jich účastnit.

Na škody se podívejte zde:

 
P.S.: Celé to samozřejmě vyšetřuje policie ČR. Tak jim držme palce.
Komentáře