fc987_moving-happy-boxes

Příští (školní) rok by měl být v historii naší školy mimo-řádný. Poprvé otevíráme devátou třídu a cyklus vzdělávání našich dětí tak bude kompletní (viz Za čím si stojíme). Od příštího roku tak fungujeme jako – v ČR ojedinělý – systém kompletního základního vzdělání na principech Montessori v systému státní školy. Aby to bylo možné, potřebujeme pro devátou třídu prostory. Stejně tak bychom užili ještě jednu další třídu pro zájemce o první třídu, které jsme letos z kapacitních důvodů nemohli přijmout. Z podstaty fungování Montessori (vysoká míra spolupráce mezi jednotlivými třídami) potřebujeme ale zůstat všichni spolu (v jedné části budovy). Křídlo budovy naší školy, kde jsme sídlili doposud, už ale nenafoukneme. Proto se stěhujeme.

Stěhujeme se do jiné části budovy, tj. v průměru desítky, možná stovku metrů. Vnitřkem. Začínáme v půlce května, tj. za cca 10 dní. Přestěhovaní bychom chtěli být do prázdnin, tj. do konce června. Stěhujeme se ale vlastními silami. Proto potřebujeme z řad rodičů a klidně i přátel naší školy najít lidi, kteří se ve zmiňovaném období mohou zapojit a se stěhováním pomoci. Z vlastní zkušenosti se stěhováním jsem přesvědčený, že potřebujeme především dobrého koordinátora – člověka, který miluje organizovat lidi a úkoly. Pokud někoho takového mezi sebou máme, napište mi obratem: tomas@peoplecomm.cz. Kromě toho budeme samozřejmě potřebovat nosiče, malíře a další dovednosti. Klidně jedno odpoledne/jeden podvečer. Kdokoli chcete pomoct, 16.5. začínáme brigádou – prosím zapište se do této tabulky. Kdyby to nešlo nebo jste nevěděli kam, pošlete mi maila. Děkuji všem a pojďme na to! Čím lépe se nám to podaří, tím lépe se učitelé budou moci soustředit na učení našich dětí a naše děti na své učení :-).

P.S.: Na závěr několik zpráv z dění:

– Zde jsou fotky z letošního jarního jarmarku: zde, zde, zde a zde.

–  Včera 5.5. k nám do školy na měsíc přijeli dva učitelé z Indické školy Nareshwadi.

– 12.5. od 17.30 k nám v rámci Besed na Beránku přijde Ondřej Šteffl. Není v ČR mnoho lidí, kteří umí tak trefně pojmenovat, na co se při vzdělávání dětí v 21.století zaměřovat – viz plakát níže. Hlaste se ZDE.

– Čeká nás škola v přírodě a od 16.5. se pomalu ale jistě pouštíme do zmíněného stěhování.

Komentáře